Вітаю Вас на своєму сайті!
(історик), вища юридична.
Моє педагогічне кредо:
Я вчитель права і цим горджусь!
Шляхи життя течуть, мов ріки,
й несуть у даль великі сподівання.
Комусь найбільше щастя – їсти смачно й пити,
Комусь – у полі працювати до смеркання.
У чому ж щастя вчителя? Які у нього мрії?
Чого він прагне? Як живе? Які плекає він надії?
За всіх сказати я не можу, ми різні, та й у цьому наша сила.
А щодо мене, що ж, признаюсь, для мене щастя – це родина.
Міцна сім’я, здоров’я рідних, звертання «тато»…
Все просто, я ж як ви усі – проста людина.
Однак у мене ще одна розрада є,
Це сродна праця та шкільна родина.
Я вчитель права й цим горджусь.
Моє покликання – цвіт нації зростити,
Посіяти у дітях мудрості зерно,
Навчити їх свій рідний край любити,
Закони поважати, шанувати честь,
Не зраджувати принципам та не коритись долі.
А головне – крізь все життя пронести
Все те, чому вони навчилися у школі.
В.О. Бондар
Новини
Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства!
Результати ІІІ етапу олімпіади з правознавства
В НВК №9 м. Луцька "Всеукраїнський тиждень права"
ІХ Всеукраїнський дитячий форум з міжнародною участю
Результати ІІІ (обласного)етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства
Участь учнів НВК №9 у заходах присвячених захисту прав споживачів
Готуємось до олімпіади
Всеукраїнський дитячий форум "Формула успіху правової держави очима дітей"
Учні Луцького НВК №9 будуть брати участь у Всеукраїнському дитячому форумі "Формула успіху правової держави очима дітей"
Опитування
Тема: дискусії на правову тематику
Re: .
Такк, сайт справді дуже гарний. Знайшов чимало цікавої інформації для наукового дослідження
Re: Re: .
Так-так, було цікаво ще почути думку відвідувачів сайту щодо ксенофобії.
Правова держава
Перше, хотілося б висловити глибоку шану автору сайту за поставлену проблему та її обговорення в учнівських колах. Як член адвокатського об'єднання у місті Луцьку, дана дискусія мене досить зацікавила. Звісно, питання носить радше науково-теоретичний характер, та має вагомий конгнітивний вплив на формування у свідомості учнів базису, основ конституційного права.
Як було зазначено юними правниками, сама теорія правової держави носить радше утопічний характер, себто вона не тільки не знайшла своє втілення на теренах України, а і деінде у світі. Безумовно, заперечувати максимальну наближеність до зазначеного ідеалу таких провідних країн світу, як США, Норвегія, ФРН, достатньо важко, адже, виходячи з запропонованих В. В. Копєйчиковим ознак, слід відзначити високий рівень організації правової системи, системи права і законодавства у зазначених державах. Також, на основі власного аналізу ключових елементів, які характеризують правові системи даних держав, робимо висновок, що принцип верховенства права є не просто юридичною фікцією, а реальним дієвим механізмом у забезпеченні прав і свобод людини і громадянина, що є однією з наважливіших ознак правової держави. В Україні, на жаль, даний принцип носить радше трансцедентальний характер. Наголошую, що, на мій погляд, це одна з найключовіших ознак, за якою слід зважувати на шальках терезів Україну як правову державу чи, відповідно, - "антиправову". Буду рада заслухати Ваші думки з цього приводу!
Re: Правова держава
Погоджуюся із вашою науковою думкою, шановна Віталіно! Вважаю, що основною запорукою належного функціонування правової держави є узгодженість дій всіх гілок державної влади. На жаль, особливо останнім часом, цей принцип досить суттєво порушується. Державна влада не може бути ефективною, а держава правовою, якщо судова влада не може знайти спільної мови з виконавчою, а виконавча з законодавчою, про що свідчать останні події.
В даний час Україна продовжує перебувати в економічній та політичній кризах, які пов’язані, в тому числі, з низьким рівнем правосвідомості. Водночас, побудова правової держави передбачає, навпаки, наявність високого рівня правосвідомості населення. Тому основною передумовою для належної реалізації є саме високий рівень правосвідомості і громадян, і представників державної влади.
Україна правова держава
Так
Re: Україна правова держава
Суттю ідей про правову державу є взаємовідносини між державою і особою, які мають ґрунтуватися на справедливих законах, де втілені фундаментальні соціальні цінності. У правничій літературі можна побачити низку ознак України як правової держави, та чи насправді воно так є? Чи можна сказати, що в Україні завжди гарантуються та забезпечуються права, свободи та законні інтереси громадян України? На жаль, ні.
P.S. Цікавий задум - проводити подібні опитування та дискусії на сайті.Скільки людей - стільки й думок. А щодо питань, пов'язаних із правим аспектом нашого життя, сперечатися (точніше дискутувати) можна вічно. А в дискусії, як відомо, народжується істина. Respect автору сайту.
Re: Re: Україна правова держава
Декларативність норм Конституції, а саме ст. 1 в якій визначено, що Україна є правова держава, відсутність чітко визначених ознак у концепції правової держави(взагалі відсутня Концепція правової держави в Україні). Все це та багато інших причин не дає права чітко стверджувати, що ми живемо у правовому середовищі........
Re: Re: Re: Україна правова держава
В статті 1 Конституції говориться, що Україна – правова держава, проте ознаки правової держави де-юре, не зовсім збігаються з ознаками правової держави де-факто. Саме тому, на мою думку, Україна не є правовою державою і не потрібно бути юристом, щоб прийти до такого висновку.
Re: Re: Re: Re: Україна правова держава
А навіщо вам правова держава,як вам краще стрибати та печиво нуланд ковтати...
Re: Re: Re: Україна правова держава
Проте, дозвольте з вами не погодитись, адже у статті 8 Конституції України зазначено, що "норми Конституції є нормами прямої дії". Тобто, якщо Основний закон держави засвідчує, що Україна - правова держава, відповідно так ми маємо і вважати