Я - вчитель правознавства Луцького НВК №9. 
Освіта - вища педагогічна
(історик), вища юридична.
Педагогічний стаж - 10 років.  Учитель вищої категорії, старший учитель.
         
Моє педагогічне кредо:
"Навчання без міркування - марна справа"                                                                                       (Конфуцій)
     

  

Я вчитель права і цим горджусь!

Шляхи життя течуть, мов ріки,

й несуть у даль великі сподівання.

Комусь найбільше щастя – їсти смачно й пити,

Комусь – у полі працювати до смеркання.

У чому ж щастя вчителя? Які у нього мрії?

Чого він прагне? Як живе? Які плекає він надії?

За всіх сказати я не можу, ми різні, та й у цьому наша сила.

А щодо мене, що ж, признаюсь, для мене щастя – це родина.

Міцна сім’я, здоров’я рідних, звертання «тато»…

Все просто, я ж як ви усі – проста людина.

Однак у мене ще одна розрада є,

Це сродна праця та шкільна родина.

Я вчитель права й цим горджусь.

Моє покликання – цвіт нації зростити,

Посіяти у дітях мудрості зерно,

Навчити їх свій рідний край любити,

Закони поважати, шанувати честь,

Не зраджувати принципам та не коритись долі.

А головне – крізь все життя пронести

Все те, чому вони навчилися у школі.

                                                                                                                                                                   В.О. Бондар

 

 

 

Новини

Опитування

Чи подобається Вам наш сайт?

так 122 84%
ні 23 16%

Загальна кількість голосiв 145

Опитування

Чи знайшли ви на сайті те, що шукали?

так 117 84%
ні 23 16%

Загальна кількість голосiв 140

Тема: дискусії на правову тематику

Правова держава

Перше, хотілося б висловити глибоку шану автору сайту за поставлену проблему та її обговорення в учнівських колах. Як член адвокатського об'єднання у місті Луцьку, дана дискусія мене досить зацікавила. Звісно, питання носить радше науково-теоретичний характер, та має вагомий конгнітивний вплив на формування у свідомості учнів базису, основ конституційного права.
Як було зазначено юними правниками, сама теорія правової держави носить радше утопічний характер, себто вона не тільки не знайшла своє втілення на теренах України, а і деінде у світі. Безумовно, заперечувати максимальну наближеність до зазначеного ідеалу таких провідних країн світу, як США, Норвегія, ФРН, достатньо важко, адже, виходячи з запропонованих В. В. Копєйчиковим ознак, слід відзначити високий рівень організації правової системи, системи права і законодавства у зазначених державах. Також, на основі власного аналізу ключових елементів, які характеризують правові системи даних держав, робимо висновок, що принцип верховенства права є не просто юридичною фікцією, а реальним дієвим механізмом у забезпеченні прав і свобод людини і громадянина, що є однією з наважливіших ознак правової держави. В Україні, на жаль, даний принцип носить радше трансцедентальний характер. Наголошую, що, на мій погляд, це одна з найключовіших ознак, за якою слід зважувати на шальках терезів Україну як правову державу чи, відповідно, - "антиправову". Буду рада заслухати Ваші думки з цього приводу!

Re: Правова держава

Погоджуюся із вашою науковою думкою, шановна Віталіно! Вважаю, що основною запорукою належного функціонування правової держави є узгодженість дій всіх гілок державної влади. На жаль, особливо останнім часом, цей принцип досить суттєво порушується. Державна влада не може бути ефективною, а держава правовою, якщо судова влада не може знайти спільної мови з виконавчою, а виконавча з законодавчою, про що свідчать останні події.
В даний час Україна продовжує перебувати в економічній та політичній кризах, які пов’язані, в тому числі, з низьким рівнем правосвідомості. Водночас, побудова правової держави передбачає, навпаки, наявність високого рівня правосвідомості населення. Тому основною передумовою для належної реалізації є саме високий рівень правосвідомості і громадян, і представників державної влади.

Україна правова держава

Так

Re: Україна правова держава

Суттю ідей про правову державу є взаємовідносини між державою і особою, які мають ґрунтуватися на справедливих законах, де втілені фундаментальні соціальні цінності. У правничій літературі можна побачити низку ознак України як правової держави, та чи насправді воно так є? Чи можна сказати, що в Україні завжди гарантуються та забезпечуються права, свободи та законні інтереси громадян України? На жаль, ні.
P.S. Цікавий задум - проводити подібні опитування та дискусії на сайті.Скільки людей - стільки й думок. А щодо питань, пов'язаних із правим аспектом нашого життя, сперечатися (точніше дискутувати) можна вічно. А в дискусії, як відомо, народжується істина. Respect автору сайту.

Re: Re: Україна правова держава

Декларативність норм Конституції, а саме ст. 1 в якій визначено, що Україна є правова держава, відсутність чітко визначених ознак у концепції правової держави(взагалі відсутня Концепція правової держави в Україні). Все це та багато інших причин не дає права чітко стверджувати, що ми живемо у правовому середовищі........

Re: Re: Re: Україна правова держава

В статті 1 Конституції говориться, що Україна – правова держава, проте ознаки правової держави де-юре, не зовсім збігаються з ознаками правової держави де-факто. Саме тому, на мою думку, Україна не є правовою державою і не потрібно бути юристом, щоб прийти до такого висновку.

Re: Re: Re: Re: Україна правова держава

А навіщо вам правова держава,як вам краще стрибати та печиво нуланд ковтати...

Re: Re: Re: Україна правова держава

Проте, дозвольте з вами не погодитись, адже у статті 8 Конституції України зазначено, що "норми Конституції є нормами прямої дії". Тобто, якщо Основний закон держави засвідчує, що Україна - правова держава, відповідно так ми маємо і вважати

Re: Re: Re: Re: Україна правова держава

Думаю ми з Вами можемо ще довго сперечатись, і все одно в нас не вийде когнітивного дисонансу. Тож нехай кожен залишиться при своїй думці. Удачі Вам!

Re: Re: Україна правова держава

"які мають ґрунтуватися на справедливих законах". Скажіть будь-ласка, Ірино, що саме ви мали на увазі у цьому реченні під словосполученням "справедливих законах"? Ви наполягаєте на тому, що в Україні недемократичні закони? Не могли б ви вказати на якісь конкрентні значні прогалини у законодавстві України, які конкретно заперечують основні принципи правової держави?
"Чи можна сказати, що в Україні завжди гарантуються та забезпечуються права, свободи та законні інтереси громадян України"
Було б цікаво почути, які саме гарантій прав та свобод, окрім перечислених в КУ, ЗДПЛ, Конвенції про права дитини, Женевській конвенції, або ж будь-яких інших нормативно-правових актах України чи ратифікованих міжнародних договорів, конвенцій чи декларацій, не гарантовані Україною?
І взагалі, хотілось би повернутись до теми правової держави. Чи вважаєте ви обовязковою умовою правової держави саме закони?
Адже, по-перше, виходячи з принципу соціального натуралізму, український вчений-юрист О.М.Костенко визначає правову державу як "державу, в якій панує верховенство законів природного права".
По-друге, у вузькому контексті співвідношення права і закону в регулюванні суспільних відносин у сенсі «верховенства права над законом». Саме на такий підхід орієнтує ст. 8 Конституції України.
Було б цікаво почути вашу думку з цього приводу!

додати новий внесок

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання